м. Одеса 65023

вул. Торгова, 15

0 (48) 723 03 08

Напишіть нам:

info@othk.com.ua

Історія та сучасність

Комунальний заклад “Одеський театрально-художній коледж” (КЗ “ОТХК”) – вищий навчальний заклад I рівня акредитації з майже 100-річною історією, що готує високоякісних фахівців в сфері театрального мистецтва.

Історія Одеського театрально-художнього коледжу тісно переплітається з історією ще двох одеських мистецьких закладів – Одеського художнього коледжу ім. М.Б. Грекова та Одеського училища культури і мистецтв ім. К.Ф. Данькевича.

На шляху до сучасного театрально-художнього коледжу було багато важливих подій. Його історію традиційно ведуть з 15 грудня 1920 року, коли в Одесі було створено Першу Держстудію Губполітпросвіти, яка в 1923 році була реорганізована в Одеський державний театральний технікум.

В 1924 році театральний технікум об’єднується з музичними навчальними закладами Одеси в музично-драматичний інститут ім. Л. ван Бетховена, при якому функціонував Музично-театральний технікум. В 1934 році театральний факульте відокремлюється від інституту, так з’являється Театральне училище, яке в 1952 році Постановою Ради Міністрів СРСР його було реорганізовано в Театральне художньо-технічне училище. 

В 1939 році на базі Політпросвітшколи було засновано Політпросвіттехнікум. В 1946 році Технікум політпросвіти було перейменовано на Технікум підготовки культурно-освітніх працівників, а в 1961 році Рішенням Міністерства культури СРСР Технікум було перейменовано на Культурно-освітнє училище. В 1990 році рішенням Міністерства культури Культурно-освітнє училище було перейменовано в Одеське училище культури.

В 1997 році відбулося  поєднання трьох мистецьких училищ Одеси – театрального, музичного і художнього – в єдиний навчальний заклад – Одеське театрально-художнє училище ім. М.Б. Грекова.

В 2007 році всім трьом училищам повертається самостійність. Організовано Одеське театрально художнє училище (ОТХУ), згодом – Вищий навчальний комунальний заклад “Одеське театрально-художнє училище”. В 2018 році училище набуло статус коледжу.