м. Одеса 65023

вул. Торгова, 15

0 (48) 723 03 08

Напишіть нам:

info@othk.com.ua

Циклова комісія та акторської майстерності та режисури театралізованих заходів

Циклова комісія здійснює підготовку студентів да двома спеціалізаціями:

  • Акторська майстерність 
  • Видовищно-театралізовані заходи (режисура)

Завідуюча цикловою комісією – Абрамова Тетяна Вікторівна

Викладачі:

Абрамова Тетяна Вікторівна, викладач вищої категорії

Антонюк Анатолій Іванович, викладач вищої категорії, заслужений артист України

Гімельфарб Євген Юзефович, викладач вищої категорії, заслужений діяч мистецтв України

Гімельфарб Наталія Андріївна, викладач першої категорії

Грачик Тетяна Олександрівна, викладач другої категорії

Гріднєва Юлія Валеріївна, викладач другої категорії

Доленко Надія Йосипівна, викладач вищої категорії, викладач-методист

Каджаєва Маріанна Амінарівна, викладач вищої категорії, залужений працівник культури України

Карабаджак Микола Георгійович, спеціаліст

Кобзар-Слободюк Галина Анатоліївна, викладач вищої категорії, заслужена артистка України

Корасташ Надія Миколаївна, викладач вищої категорії

Костика Владислав Миколайович, спеціаліст

Кривець Лілія Сергіївна, спеціаліст

Лугова Людмила Костянтинівна, викладач першої категорії

Максимова Валентина Данилівна, викладач вищої категорії

Роменський Юрій Миколайович, викладач вищої категорії

Саган Володимир Андрійович, викладач вищої категорії, заслужений працівник культури України, доцент

Салтикова Ольга Володимирівна, викладач другої категорії

Стокіч Тамара Павлівна, викладач вищої категорії, викладач-методист

Чайка Юрій Петрович, спеціаліст

Шевчук Олег Володимирович, викладач другої категорії

 

Викладачі на своїх заняттях використовують інноваційні методи навчання,  розвиваючи в студентах професійні акторські та режисерські навички та створюють з ними учбові художні програми та вистави.

Основні вимоги до вступного іспиту:

Іспит проходить у вигляді творчого конкурсу, до якого абітурієнт повинен підготувати байку, вірш, театральний монолог, уривок з прози, вокальний та танцювальний номери, акторський етюд, заявити свої інші творчі здібності.

 

Спеціалізація  “Акторська майстерність”

Основним завданням першого року навчання (першого та другого для студентів, які вступають після 9 класу) є робота актора  над  собою,  над  вивченням  основних  навичок акторської техніки і розкриття індивідуальних здібностей кожного  студента. Робота над вихованням актора ведеться на основі методу К. С. Станиславского і В. І. Немировича-Данченко. В основі програми лежить принцип: “від свідомого оволодіння артистичною технікою до підсвідомого користування”. Практичні заняття на першому курсі включають акторський тренінг з розвитку основних елементів, що розвивають апарат актора : увагу, сценічне спілкування, уяву і фантазію, емоційну пам’ять, почуття правди і віри, сприйняття, освоєння пропонованих обставин, а також роботу над акторськими етюдами.

Головним завданням другого року навчання є уміння діяти в запропонованих обставинах. Робота має бути спрямована на освоєння елементів втілення. Другий рік  повинен стати серйозною школою всебічного дослідження драматургічного  матеріалу ролі,  враховуючи  особливості стилю твору, мови автора. Практичні заняття  включають роботу над уривками з п’єс. Перехід до авторського тексту – це новий етап,  пов’язаний з оволодінням технікою словесної  взаємодії.На другому році навчання студенти повинні вміти відтворити логіку боротьби в сценічній події і щиро виконувати  дії, без яких ця подія не може здійснюватися. 
До кінця року готується курсова вистава. У цей період підвищується значення самостійної роботи студента над роллю – вивчення драматургічного  матеріалу, створення біографії образу, робота над текстом. 

Уміння діяти в образі на сцені у присутності глядача, володіти увагою залу  для глядачів, почуття відповідальності за проведення спектаклю і його успіх – це основні завдання третього року навчання, який  присвячується підготовці  і випуску дипломної  вистави. Цей рік є перехідним  етапом до професійної творчої роботи в театрі. 

Переддипломна практика студентів проходить на базі театрів міста, що дозволяє  студентам  познайомитися з театральним виробництвом і роботою над виставою,  а також  взяти безпосередню участь як в репетиційному процесі, так і роботі в масових сценах  або епізодах у виставах діючого репертуару. 

Упродовж усього терміну навчання в коледжі, окрім обов’язкових  загальноосвітніх предметів, основ режисури та акторської майстерності, студенти вивчають сценічну мову, сценічний рух і фехтування, танок, вокал, історію театру та мистецтв, теорію музики, музичний інструмент, грим тощо.

Вступ на спеціалізацію проводиться на базі

  • базової загальної середньої освіти (після 9 класу) – навчання 4 роки
  • повної загальної середньої освіти (після 11 класу) – навчання 2,5 роки

 

 

Спеціалізація “Видовищно-театралізовані заходи” (режисура)

Основним завданням першого року навчання є оволодіння основними навичками акторської майстерності та майбутньої професії з режисури: режисерськими етюдами, етюдами на оправдане мовчання та взаємодію з партнерами; режисерськими етюдами за творами мистецтва – картинами, віршами, байками, піснями. Другий семестр курсу присвячений вивченню особливостей роботи над концертними програмами, конферансом, скетчами, інтермедіями, сценками тощо.

Другий рік навчання присвячений роботі над інсценованими оповіданнями, п’єсами, вечорами відпочинку та сюжетними ігровими програмами. Другий рік, як і майбутніх акторів, направлений на глибоке дослідження драматургічного  матеріалу п’єси та  ролі,  враховуючи  особливості стилю твору, мови автора. Практичні заняття  включають роботу над уривками з п’єс, оповідань. Перехід до авторського тексту – це новий етап,  пов’язаний з оволодінням технікою словесної  взаємодії.

Третій рік навчання присвячений вивченню народних традицій, обрядів, особливостей побудови народних та сучасних свят. Завершує навчальний рік – захист дипломних робіт.

Переддипломна практика студентів проходить на базі будинків культури, шкіл мистецтв, в театральних гуртках міста та області.

Упродовж усього терміну навчання в коледжі, окрім обов’язкових  загальноосвітніх предметів, основ режисури та акторської майстерності, студенти вивчають сценічну мову, сценарну майстерність, сценічний рух і фехтування, танок, вокал, історію мистецтв, свят та обядів, грим тощо.

Вступ на спеціалізацію проводиться на базі

  • повної загальної середньої освіти (після 11 класу) – навчання 3 роки